Сент Етиен се издъни срещу Троа

21:33
Сент Етиен завърши 2:2 като гост с отбора на Троа и пропусна шанса да постави под напрежение Олимпик Марсилия и Лион, които са пред тях в класирането.

Зелените от Сент Етиен останаха с 50 точки, с 1 след Марсилия и с 3 след Лион. Начело в класирането е Пари Сен Жермен, който има 61 след снощната минимална победа с 1:0 над шампиона Монпелие.

Ако беше изковал победата отборът на Троа можеше да се доближи само на 2 точки от спасителното 17-о място, което в момента се заема от Брест. Домакините на два пъти догонваха в резултата, но в крайна сметка заслужиха точката.

Пиер-Емерик Обамеянг откри резултата в 8-ата минута, а Жюлиен Фосюрие изравни в 25-ата. Само след шест минути бразилеца Брандао отново изведе гостите напред, но Бенжамен Ниве фиксира крайното 2:2 още до почивката.