ПСЖ с измъчена победа срещу Монпелие (видео)

00:09
Пари Сен Жермен победи Монпелие с 1:0 на стадион "Парк де Пренс" в среща от 30-я кръг на френската Лига 1.

Така възпитаниците на Карло Анчелоти събраха 61 точки и водят с осем пункта пред втория Олимпик Лион, който има мач по-малко.

Кевин Гамейро донесе успеха за столичани с решаващ гол в 81-та минута.

Домакините можеха да открият още в началните секунди на мача, ако Клемен Шантом бе уцелил очертанията на вратата, след като бе останал очи в очи с вратаря на гостите.

Златан Ибрахимович също пропусна добра възможност да отбележи в средата на първата част. До края на полувремето домакините пропиляха още два-три шанса да излязат напред в резултата.

Фортуна продължи да обръща гръб на парижани и през втората част. Двубоят отиваше към нулево реми, когато Карло Анчелоти осъществи двойна смята. Дейвид Бекъм и Кевин Гамейро се появиха в игра, като получиха на разположения не повече от 20 минути, за да донесат трите точки за домакините.

Именно Гамейро завърши многоходова комбинация на ПСЖ в 81-та минута. Нападателят получи чудесен пас от Златан Ибрахимович и матира Джефри Журдрен.