Германия не допусна изненада и продължава напред

23:37

Отборът на Германия постигна нова победа в своята група "B" и се утвърди на втората позиция , която го изпрати на 1 /4-финала срещу победителя от група "А" . Домакините пък подобие на своя домакин Швейцария казаха довиждане на европейския форум . < /p>

В герой за своя отбор се превърна капитана Михаел Балак , който в 49-та минута изпълни чудесен пряк свободен удар за 1:0 < /strong> . < /p>

Залогът и за двата отбора бе огромен , тъй като битката за второто място се решава в директния им сблъсък . В часовете преди мача , австрийския треньор изрази желанието си , това което се е случило преди 30 години ( Австрия бие 3:2) да се повтори с днешна дата . < /p>

Льов от своя страна бе уверен в крайния успех предвид по-голямата класа , която според него притежавал отборът му . Класа , която не впечатли нито на старта срещу Полша , нито срещу Хърватска . < /p>

Като цяло първото полувреме бе наситено с много ситуации , но реална голова възможност не се откри пред нито единия отбор . < /p>

Най-любопитният момент бе в 40-та минута , но замесените не бяха 22-та на зеления килим , а техните наставници , които си размениха на бързо някакви реплики . Това не убягна на рефера Мехуто Гонзалес , който ги изгони от скамейките . < /p>

Второто полувреме освен с гола на футболиста на Челси и капитан на Бундестима ще се запомни с натиска от страна на домакините в периода между 50 и 70 минути , но Иваншиц на два пъти , както и Коркмаз и Киенаст не успяха да се запишат като голмайстори . < /p>

До края шанс за гол се откри пред нападателя на Байерн Мюнхен Мирослав Клозе , но той също не успя да преодолее пазилият стабилно в срещата Махо . < /p>

В другата среща отборът на Хърватия излезе с повечето си резерви , но това не попречи на възпитаниците на Славен Билич да запишат трета поредна победа , надигравайки "дружина полска" с минималното 1:0 < /strong> и да съберат пълен актив от точки . Голмайстор за "шахматистите" бе Иван Класнич в 53-та минута , чиито плътен удар не остави шансове на Боруц . < /p>

Така на 1 /4-финалите Хърватия среща южната ни съседка от Турция , докато Германия се изправя в един крайно интересен двубой с Португалия . < /p>