Юношите паднаха от Германия в първия мач за Евро 2013

21:56
България загуби от Германия с 2:5 в първия си мач от група 4 на елитния квалификационен кръг за Евро'2013 по футбол за юноши до 17 години. Головете за националите отбелязаха Чавдар Ивайлов и Кирил Десподов, съответно в 48-а и 80-а минута.

През първото полувреме домакините доминираха изцяло и отправиха седем удара към вратата на Митов срещу нито един за българите. В 45-та минута Тимо Вердер откри резултата за Германия, а три минути по-късно Чавдар Ивайлов изравни след пряк свободен удар.

Донис Авдияй в 54-та минута отново даде аванс на домакините, а шест минути по-късно Маурис Мултхауп покачи на 3:1. Резервата Джан Лука Валдшмид се разписа на два пъти за Германия - в 78-та и 81-а минута, а в 80-а Кирил Десподов вкара второто попадения за българския отбор.