Испания превзе Париж и измести Франция от челото (видео)

23:51
Националният отбор на Франция загуби като домакин от Испания в световна квалификация от група "I" на зона Европа. Двубоят на "Стад дьо Франс" край Париж приключи при резултат 1:0 за Ла Фурия Роха.

Единственото попадение в срещата бе отбелязано от крилото на Барселона Педро Родригес, който в 58-та минута получи остра топка от Начо Монреал във вратарското поле на домакините и с малко късмет успя да прехвърли Уго Лорис. В 78-та минута избраниците на Дидие Дешан останаха с човек по-малко, след като за втори жълт и съответно червен картон от игра бе изгонен халфът на Ювентус Пол Погба.

След тази победа Испания стана едноличен лидер в група "I" с актив от 11 точки, а петлите заемат 2-та позиция с един пункт по-малко.

Любопитно е да се отбележи, че това е първа загуба на Франция след серията от 13 мача без поражение в европейски и световни квалификации до този момент. Ла Фурия пък е в серия от 20 мача без загуба. В този период световните и европейски шампиони са постигнали 15 победи и пет равенства. Серията стартира през ноември 2011 година.

Също така интересно е, че нападателят на Франция Карим Бензема вече има над 1000 игрови минути, в които не е отбелязал попадение в мачовете на националния си отбор.

Стартови състави:

Франция: Лорис, Жале, Варан, Сако, Евра, Кабай, Погба, Матюиди, Валбуена, Рибери, Бензема

Испания: Валдес, Арбелоа, Пике, Рамос, Монреал, Бускетс, Алонсо, Педро, Шави, Иниеста, Вия

F0-1S by omfgoals