Черна гора и Англия си разделиха по едно полувреме и отново завършиха наравно (видео)

23:55
Черна гора и Англия завършиха 1:1 в дербито от квалификационна Група "H" за световното първенство през 2014-а.

Гостите можеха да поведат с гол от съблекалнята, но ювелирният опит на Рууни да прехвърли вратаря срещна гредата. В 5-а минута далечен шут на Джонсън бе избит от Божович. Секунди по-късно обаче, Англия вкара. След центриране от корнер Рууни бе оставен абсолютно сам и с глава откри резултата. Трите лъва изцяло контролираха мача и не даваха никакви шансове на съперника. В средата на първата част Черна гора очаквано взе инициативата, но нямаше идея как да превземе вратата на Харт. В 42-а минута Уелбек падна в наказателното поле на Англия и поиска дузпа, но съдията му вдигна жълт картон за симулация.

Второто полувреме започна с натиск на домакините, но Йоветич с глава в 48-а минута стреля покрай гредата. Защитата на Англия 2-3 пъти сериозно се пропука, а Вучивич също пропусна изгодна ситуация за изравнителен гол. В 66-а Рууни опита удар от пряк свободен. Божович обаче улови. В 72-а минута Вучинич шутира от границата на наказателното поле, но малко встрани от вратата. Малко след това Харт отрази изстрел на Йоветич и гостите отново оцеляха. В 76-а обаче, след меле в полето на Трите лъва, Дамянович прати топката в мрежата за 1:1. В 92-а Джерард можеше да донесе победата на Англия, но Божович отрази удара му от фаул.

Стартови състави:

Черна гора: Божович, Баша, Волков, Вукчевич, Новакович, Зверотич, Божович, Джуджович, Савич, Йоветич, Вучинич

Англия: Харт, Джонсън, Лескът, Смолинг, Коул, Джерард, Карик, Клевърли, Милнър, Уелбек, Рууни

Montenegro vs England 1:1 GOALS HIGHLIGHTS by footballdaily1