Хичо с асистенция при победа на Самсунспор

19:33
Българският полузащиктник Николай Димитров-Хичо подаде за единствения гол на Самсунспор, който спечели с 1:0 като гост на Кършияка (Измир) в среща от 27-ия кръг на турската втора лига. С тази победа червено-белите от Самсун събра 30 точки и се изкачи на 14-о място в класирането, на две позиции над зоната на изпадащите.

Димитров игра 82 минути, след което беше заменен от Серкан, а оценката на бившия играч на Левски е две звезди. Хичо центрира от корнер за единствения гол в мача, дело на Абдулкадир в 33-ата минута.

Пет минути по-късно след пробив по левия фланг Димитров стреля диагонално, но топката се отби в гредата и защитата на домакините изчисти топката.

В герой за гостите от Самсун се превърна вратарят Сонер, кото в 75-ата минута спаси дузпа, изпълнена от ганайския нападател Емануел Банаене.