Камерун надви Того с голове на Ето'о, Нигерия и Кения с реми

21:26
Националният тим на Камерун победи с 2:1 Того в световна квалификация от група "I" в зона Африка. Резултатът бе открит в 42-та минута, когато нападателят на Анжи Самуел Ето'о реализира отсъдената в полза на домакините дузпа. Воме вкара за 1:1 в 45-та минута. Второто попадение за домакините в 82-та минута отново бе дело на Самуел Ето'о.

Така Камерун е лидер в групата с актив от 6 точки, докато Того има 1 и заема последното 4-то място.

В мач от група "Е" Конго победи с 1:0 Габон. Конго е лидер с 9 точки. Габон е на 2-ата позиция с 4.

В група "F" Нигерия и Кения завършиха наравно 1:1. Кенийците откриха резултата в 36-та минута с гол на Франсис Кахата, но с гол за Нигерия Намди Одуамади изравни.

В другия мач от тази група Малави победи с 1:0 като гост Намибия. Лидер в групата е Нигерия с 5 точки, колкото има и вторият Малави. Намибия е на 3-ата позиция с 3, а с 2 точки на последното 4-о място е отборът на Кения.