Уругвай отново не спечели, Колумбия прегази Боливия (видео)

10:04
Уругвай бе спрян до равенство 1:1 с Парагвай, с което серията от мачове без победа в световните квалификации за урусите продължи.

Уругвай остана четвърти на Мондиал 2010, след което спечели Копа Америка, но вече пети мач тимът няма победа. След 80 минути на напрежение в Монтевидео, Луис Суарес откри резултата след воле в долния ляв ъгъл. Домакинските фенове започнаха да се радват, но Парагвай отвърна само 4 минути по-късно. Едгар Бенитес се промъкна между защитата и се разписа с хитър удар с левия крак.

Уругвай сега има 13 точки от 10 мача, което оставя тима на четвъртото място в зона "КОНМЕБОЛ", докато Парагвай е последен с 8 точки от 10 срещи. Първите 4 отбора се класират за Световното, а петият играе бараж. Аржентина, Колумбия и Еквадор водят в групата, докато Венецуела и Чили (12 точки) и Перу (11) също слагат напрежение върху Уругвай.

Uruguay vs Paraguay 1:1 GOALS HIGHLIGHTS by footballdaily1

Колумбия прегази Боливия с 5:0 след второ полувреме, в което вкара 4 от головете си. Макнели Торес откри в 21-ата минута, а Карлос Валдес и Теофило Гутиерез вкараха след почивката. Радамел Фалко се разписа в последните секунди, Пабло Армеро също.