Аржентина с класика над Венецуела (видео)

09:18
Аржентина стигна до категорична победа с 3:0 при домакинството си на Венецуела и продължава да е убедителен лидер в южноамериканската зона на световните квалификации. Гаучосите преодоляха виненочервените с попадения на Гонсало Игуаин и Лионел Меси.

Домакините, начело с Алехандро Сабела, започнаха изключително силно срещата на "Монументал" и заслужено излязоха напред в резултата, макар и с малко закъснение, в 29-ата минута, когато Игуаин прокара коженото кълбо между краката на противниковия страж след пас на Меси. Именно нападателят на Барселона покачи на 2:0 след точно изпълнен 11-метров наказателен удар в самия край на първото полувреме. В 59-ата минута Игуаин отново се появи на сцената, за да сложи окончателно точка на спора.

Поражението остави Венецуела на 5-о място в класирането с 12 точки, колкото има и представителният отбор на Чили.

Междувременно Лионел Меси се доближи на само две попадения от головия рекорд на легендата Диего Марадона, който е реализатор номер 3 на гаучосите за всички времена с 34 гола. Меси го следва с 32 попадения.