Англия се разигра срещу Сан Марино (видео)

08:21
Националната гарнитура на Англия отнесе като гост Сан Марино с 8:0 в световна квалификация.

Трите лъва излязоха напред в резултата в 12-ата минута с автогол на Алесандро Дела Вале. В 29-ата минута възпитаниците на Рой Ходжсън удвоиха преднината си чрез Алекс Окслейд-Чембърлейн, а до края на първото полувреме резултата набъбна до 5:0, след като по едно попадение добавиха и Джърмейн Дефоу, Ашли Йънг и Франк Лампард.

Десетина минути след подновяване на играта и Уейн Рууни имаше щастието да се нареди сред голмайсторите в срещата. В средата на втората част Даниел Стъридж покачи на 7:0. Англичаните закриха головата си фиеста в 77-ата минута, когато Дефоу оформи крайния резултат.

Така Англия се бетонира на 2-а позиция във временното класиране в група "H" с 11 точки, на 2 от едноличния лидер Черна Гора. Скромният тим на Сан Марино пък остана закотвен на дъното с нулев актив и безответен пасив от 24 гола.

SM0-8EN by omfgoals