Ботев вкара 4 на Видима, Костов с хеттрик

17:04
Ботев Пловдив спечели с категоричното 4:0 контролата с Видима Раковски, която се игра на стадион "Христо Ботев" при непрестанен силен и студен вятър. Хеттрик за канарчетат” записа Станислав Костов, а четвъртото попадение бе дело на холандецът Луис Педро. Неофициален дебют за представителния тим пък направиха юношите Боримир Карамфилов (17г.) и Рангел Джамбов (18г.).

Целият двубой премина при надмощие на жълто-черните. През първата част възпитаниците на Станимир Стоилов вкараха два гола и пропуснаха още няколко добри ситуации да отбележат. И в двата случая точен бе Костов, който първо се разписа след пас зад защитата на Галчев в 11-ата минута, а три по-късно удвои резултата след хубаво изпълнение с глава и асистенция на Иршак.

До почивката действията се развиваха почти изцяло в половината на гостите. Канарчетата търсеха разнообразие в атака и направиха няколко хубави бързи комбинации, които обаче не доведоха до ново попадение. От своя страна гостите стигнаха само до една опасна ситуация, при която Любенов стреля неточно и пропусна.

На полувремето Станимир Стоилов направи само една смяна и тя бе вратарска. На мястото на Росен Андонов под рамката застана 17-годишният Филип Димитров. Младият вратар се намеси добре при далечен удар на Стефан Крачунов. Преди това пък Луис Педро направи хубав рейд между няколко защитници, но при ударът му с левия крак от границата на пеналта премина встрани от целта.

В 60-ата минута наставникът на жълто-черните извърши седем смени накуп, след които на терена останаха само Йордан Христов, Педро и Слави Костов, които малко по-късно също отстъпиха местата си на игрището. Последните двама бяха в основата на следващата опасност пред вратата на Видима, завършила със силен шут на холандеца, боксиран от стража на гостите.

В 70-ата минута Костов проби отляво, стигна до аутлинията и върна към Павлов, който от точката на дузпата би встрани от вратата. Три минути по-късно нападателят на Ботев оформи своя хеттрик, след като засече центриране по земя на Педро за 3:0. В 75-ата холандското крило също се разписа с техничен удар покрай вратаря за 4:0. До края Ники Павлов можеше да реализира на два пъти с глава, но в крайна сметка резултатът остана непроменен.