Касъмпаша удари Бешикташ, Сърмов влезе като резерва

21:53
Българският национал Георги Сърмов влезе като резерва при победата на Касъмпаша с 3:1 като гост на Бешикташ в мач от 26-ия кръг на турското футболно първенство.

Сърмов се появи в игра като тактическа смяна на мястото на уругвайския нападател Табаре Вюдес Мора в 80-ата минута малко след третото попадение за тима си с цел укрепване на отбраната и запазване на резултата.

Именно Мора откри на "Иньоню" още в седмата минута, но Олджай Шахан изравни шест минути по-късно. Анголецът Джалма отново даде аванс на Касъмпаша след малко повече от половин час игра, а в 78-ата минута резервата Халил Чолак направи 3:1.

С успеха възпитаниците на Шота Арвеладзе се изкачиха на четвърто място в класирането с 40 точки. Лидер е Галатасарай с 47 точки и мач по-малко, пред Бешикташ с 43 точки и Фенербахче с 43 точки и мач по-малко.