Лудогорец със сериозна издънка в Разград

19:58
Отборът на Пирин Гоце Делчев сътвори изненадата на 18-ия кръг в "А" група, след като едва не победи лидера Лудогорец, завършвайки 1:1 с него като гост.

Единственото попадение през първата част вкара Марио Близнаков в 17-та минута. До края на полувремето над Разград заваля сняг, а отборът на шампионите натисна, но така и не стигна до гол.

До средата на второто полувреме Марселиньо пропусна още няколко изгодни шанса за попадение, но вратарят Абди Абдиков направи страхотен мач и извади всички опасни положения без онова в 87-та минута, при което резултатът бе изравнен. Първо Станислав Генчев накара вратаря да се намесва, а след това Александър Барт прати топката в мрежата за крайното 1:1.

Левски може да изравни разградчани на върха, ако утре победи у дома последния в класирането Монтана. Пирин Гоце Делчев пък събра 22 точки и заема деветото място в шампионата.

Първенство на България по футбол, резултати и голмайстори от 18-ия кръг:

от петък:

Черноморец Бургас - Ботев Пловдив - 1:2 (0:0)
голмайстори: 0:1 Вандер Виейра 60, 0:2 Иван Цветков 66, 1:2 Милчо Ангелов 88

в събота:
Локомотив Пловдив - ЦСКА - 0:2
голмайстори: 0:1 Иван Бандаловски 22,0:2 Нджонго Присо 31 пропусната дузпа: Христо Златински /Локомотив Пловдив/ в 87-та минута

Славия - Черно море - 1:0
голмайстори: 1:0 Антонио Ливраменто 53

Ботев Враца - Локомотив София - 0:0

Етър - Берое - 0:2
голмайстори: 0:1 Пламен Крумов 56, 0:2 Венцислав Христов 70
червен картон: Етър: Михал Протасевич в 55-та минута

Лудогорец - Пирин Гоце Делчев - 1:1
голмайстори: 0:1 Марио Близнаков 17, 1:1 Александър Барт 86