Сосиедад с най-добро класиране за сезона

19:53
Реал Сосиедад разгроми гостуващия Валядолид с 4:1 в мач от 28-ия кръг на испанското футболно първенство. Баските записаха десети пореден мач без поражение в Примера дивисион и с 47 точки се изкачиха на четвъртото място, което е най-предното класиране на отбора през сезона досега.

21-годишният френски нападател Антоан Гризман беше звездата на "Аноета" с две попадения. Той откри в 33-ата минута. Той засече отблизо в мрежата продължена с глава топка от Микел Гонсалес след центриране от фаул в наказателното поле. Шест минути по-късно Иманол Агирече удвои след асистенция на Карлос Вела. Гризман направи резултата класически минута преди почивката след извеждащо подаване на Давид Сурутуса.

Капитанът Хаби Прието вкара четвърти гол в 48-ата минута след нова отлична асистенция на Вела. Хави Гера в 87-ата минута вкара почетния гол за гостите, които са на 12-о място в подреждането с 35 точки, след като записаха трети пореден мач без успех в Примера дивисион.