Депортиво Ла Коруня най-сетне вкуси победа (видео)

10:08
Депортиво Ла Коруня се наложи с 3:1 над Селта и съхрани своите шансове за оставане в елита на испанското първенство по футбол.

Победата, едва четвърта за сезона в Примера дивисион от общо 28 мача, остави Депортиво на последното място, но отборът от Ла Коруня вече изостава на три точки от предпоследния Селта и на общо шест от първия над чертата на изпадащите тимове - Сарагоса.

Иван "Рики" Санчес откри резултата в деветата минута, след като овладя майсторски пас със своето бедро и не остави шанс на Хави Варас с удара. Селта остана с десет души на терена в 29-ата минута, когато Яго Аспас удари Карлос Марчена, което направи задачата на домакините още по-лесна. Те удвоиха своя аванс в 64-ата минута след удар от воле на Силвио Асеведо, а малко по-късно Диого Саломао покачи на 3:0. Селта върна едно попадение чрез корееца Парк в 79-ата минута, но гостите нямаха време за повече и загубиха с 1:3.