Марсилия и Бордо с важни победи, продължават шампионския спор

08:46
Олимпик Марсилия победи като гост Ница с 2:0 в мач от 35-я кръг на френската Лига 1 и направи важна крачка към спечелването за титлата.

Мамаду Нианг в 25-а и Брандао в 59-а минута донесоха ценния успех за тима на Ерик Герец. Марсилия вече има 71 точки, а следващият кръг приема шампиона Лион в решителен за крайното класиране мач.

Другият претендент за титлата Бордо също не сгреши и победи Валансиен с 2:1 навън.

Двубоят обаче не бе никак лесен за "жирондинци". Гаел Данич откри от дузпа за домакините в 21-а минута, но Фернандо в 39-а изравни. Йоан Гуркюф в 84-а минута донесе успеха на своите, а Валансиен доигра срещата с 9 души, след като двама техни футболисти получиха червен картон.

Бордо вече има 71 точки, колкото и Олимпик Марсилия, но остава на втора позиция заради по-лошата си голова разлика.