Щутгарт излъга Шалке като гост, остана в битката за титлата

08:23
Щутгарт победи Шалке 04 с 2:1 като гост в мач от 32-я кръг на германската Бундеслига и съкрати изоставането си от лидерите Волфсбург и Байерн Мюнхен на 2 точки. "Швабите" вече имат 61, с 1 по-малко от третия Херта, а два кръга преди края на първенството битката за титлата става изключително оспорвана.

Какау откри за гостите в 16-а минута със силен далечен шут, но Иван Ракитич изравни от пряк свободен удар в 40-а.

След почивката Щутгарт отново поведе в 57-а, когато Томас Хитцелшпергер стреля отдалеч, вратарят изби, но топката попадна у Чиприан Марика, който вкара за 1:2 в полза на гостите. Голът на румънеца се оказа победен за тима от града на Мерцедес и въпреки създадените добри положения и пред двете врати, до края нови попадения не бяха отбелязани.