Бока Хуниорс спечели гостуването си на Насионал (видео)

12:50
Бока Хуниорс спечели с 1:0 като гост на Насионал Монтевидео в мач от груповата фаза на турнира Копа Либертадорес. Гол от дузпа на Хуан Роман Рикелме осигури победата на аржентинския гранд, който игра с човек по-малко около 70 минути. Клаудио Перес получи втори жълт картон и остави Бока с човек по-малко на терена още в 21-ата минута.

Рикелме се разписа в полза на аржентинците в 44-ата минута от 11-метров наказателен удар, отсъден за нарушение в наказателното поле на Андрес Скоти срещу Хуан Мануел Мартинес. Това е гол номер 24 в кариерата на Рикелме в турнира Копа Либертадорес.

Бока Хуниорс има две победи в два мача далеч от дома, но допусна поражения в двата си двубоя пред собствена публика в Буенос Айрес. Аржентинският гранд е на второ място в първа група на турнира с актив от 6 точки. Уругвайският Насионал е лидер със 7 спечелени точки от четири изиграни двубоя.

В мач от група 3 на турнира аржентинският Арсенал Саранди спечели с 2:1 у дома срещу бразилския Сао Пауло.