Барселона смачка Атлетик Билбао и спечели Купата на Краля

00:54
Отборът на Барселона надигра категорично тима на Атлетик Билбао с 4:1 във финала за Купата на Краля и спечели първи трофей през сезона. Момчетата на Хосеп Гуардиола не оставиха никакъв спор, кой е по-добрият тим на стадион "Местая" и отново показаха атакуваща и атрактивна игра.

Атлетик Билбао поведе в резултата още в 9-а минута, а автор на попадението стана нападателят Токеро. Отговорът на каталунците не закъсня и след упражнения натиск дефанзивният полузащитник Яя Туре възстанови равенството в 31-а минута. Така двата тима се оттеглиха при равенство на почивката и оставиха развръзката за вторите 45 минути.

Второто полувреме започна вихрено за Барселона и тимът успя да вкара цели три гола в рамките на 9 минути, с което да спечели трофея. Голове на Лионел Меси в 55-а, Боян Къркич в 58-а и Шави Ернандес в 64-а направиха резултата за Билбао катастрофален и донесоха първия трофей за Барселона през този сезон.

Барселона - Атлетик Билбао - 4:1