Лацио пак сгази Щутгарт (снимки и видео)

00:38
Лацио не срещна проблеми с Щутгарт и в реванша, игран пред празните трибуни на стадион "Олимпико" в Рим.

Орлите спечелиха с 3:1 и с общ резултат 5:1 се класират на четвъртфиналите. След отпадането на Интер възпитаниците на Владимир Петкович остават единственият италиански представител в Лига Европа.

Либор Козак се превърна в герой за домакините. Нападателят вкара хеттрик. Първите две попадения паднаха в шестата и в осмата минути.

В 62-та минута Хайнал намали, а осем преди края Козак оформи крайния резултат.

В друг осминафинал от турнира Фенербахче и Виктория Пилзен завършиха 1:1 в Истанбул. Салих Уча откри за домакините в 44-та минута, но в 60-та минута Дарида изравни.

С общ резултат 2:1 напред продължава турският представител.

По-рано днес Рубин Казан надви Леванте с 2:0 след продължения и също отива на четвъртфинал в Лига Европа.