Заглембе и Павел Виданов отпаднаха от Купата на Полша

13:32
Българският защитник Павел Виданов игра 90 минути за Заглембе Любин, но тимът му отстъпи с 0:1 на Рух Хожув и отпадна на четвъртфинал в турнира за Купата на Полша. Първата среща в Любин завърши 2:2 и така с общ резултат 3:2 напред продължава Рух.

Единственото попадение дойде в 57-ата минута и негов автор стана Лукаш Яношка, който получи топката на левия фланг преодоля Виданов и вкара с полувисок удар във вратата на Михал Глива. Иначе бившият играч на ЦСКА и отново национал, имаше и една добра изява преди почивката, но неговото центриране не беше оползотворено от атаката на Заглембе.

Другият българин в състава на гостите Александър Тунчев не игра.

Вчера Висла Краков се класира за полуфинал, след като постигна втора победа над Ягелония Бялисток. Цветан Генков обаче не се разписа. Другите два реванша от четвъртфиналите ще се играят в края на месеца.