Юве на Конте надминава Юве на Липи

13:59
След като вчера Ювентус победи Катания с 1:0 и увеличи преднината си на върха в Серия А на девет точки, "Гадзета Дело Спорт" направи сравнение между Юве на Конте и бианконерите отпреди десет години.

Тогава Старата госпожа стана шампион на Италия и игра финал в Шампионската лига, а отборът бе воден от легендарния Марчело Липи.

След 28 мача Юве има 62 точки, събрани от 19 победи и пет равенства. Възпитаниците на Конте са вкарали 55 гола, а са допуснали 18. Също така е важно да се отбележи, че Ювентус се класира на четвъртфинал в Шампионската лига и тифозите тайно мечтаят любимците им да триумфират и в Европа.

Селекцията на Липи от сезон 2002/2003 има 61 точки след 28 мача от Серия А. За същия период тимът, в който блестяха Алекс Дел Пиеро, Павел Недвед, Едгар Давидс, Давид Трезеге и тн., е вкарал 53 гола и допуснал 20 попадения.

Ювентус на Конте обаче не може да се сравнява със състава, воден от Фабио Капело през сезон 2005/2006. Тогава след 28 мача бианконерите имат 73 точки. Онзи отбор обаче отпадна на четвъртфинал в ШЛ, след като загуби с общ резултат 0:2 от Арсенал.