Нов провал за Интер, Фиорентина удари Лацио (снимки и видео)

23:51
След като в четвъртък Интер загуби с 0:3 от Тотнъм в осминафинален мач от турнира за Лига Европа, днес нерадзурите допуснаха ново поражение.

За втори пореден сезон Интер губи домакинството си на Болоня от Серия А. Възпитаниците на Андреа Страмачони отстъпиха с 0:1 на "Сан Сиро" в среща от 28-я кръг на Серия А.

Единственото попадение в мача бе дело на бившия нападател на Милан Алберто Джилардино. Таранът се разписа след асистенция на Диего Перес.

Стартови състави:

Интер: Каризо, Перейра, Хуан Хесус, Ранокия, Санети, Бенаси, Станкович, Гаргано, Гуарин, Бенаси, Скелото, Паласио; Резерви: Касано, Ковачич, Камбиасо, Кузманович, Роки, Киву, Белеч, Паша, Мбайе, Джонатан, Ди Дженаро, Белони

Болоня:
Курчи, Антонсон, Гарикс, Морлео, Сьоренсен, Перес, Кристодоулопоулос, Тайдер, Джилардино, Диаманти, Габиадини; Резерви: Налдо, Крхин, Гуаренте, Москардели, Мота, Аберо, Аглиарди, Риверола, Пациенца, Стоянович, Рожер Карвальо

Междувременно, в другия късен мач от Калчото Фиорентина победи Лацио с 2:0 на стадион "Олимпико" в Рим.

Стеван Йоветич откри резултата в 20-та минута след подаване на Адем Ляич.

Пет минути след началото на втората част Ляич удвои преднината на виола и по този начин оформи крайния резултат. Така Фиорентина се изкачи до четвъртото място във временното класиране с 48 точки, изпреварвайки Лацио и Интер.

Лацио: Маркети, Раду, Кана, Андре Диас, Бруно Перейра, Ледесма, Ернанес, Гонзалес, Едерсон, Лулич, Флокари; Резерви: Козак, Онази, Маури, Бизари, Циани, Биава, Саха, Стракоша