С гол в продълженията Юве пречупи Катания и дръпна с девет точки (снимки и видео)

18:20
Ювентус победи Катания с 1:0 на стадион " Ювентус арена" в среща от 28-я кръг на италианската Серия А.

С този си упех торинци събраха 62 точки и увеличиха преднината си пред втория във временното класиране Наполи на девет пункта.

През цялата среща срещу Катания възпитаниците на Антонио Конте бяха по-добрият отбор на терена и бясно атакуваха своите опоненти.

Днес обаче не бе денят на Андреа Пирло, който в нетипичен за себе си стил, често бъркаше при подаванията и се оставяше да му бъде отнемана топката. Това разстройваше представянето на бианконерите във фаза атака, където Джовинко и Вучинич също не правиха мача на живота си.

Опасни положения пред вратата на Буфон липсваха, но и Андухар трябваше да се намесва само след удари от далечна дистанция. Такива имаше, като Вучинич и Погба затрудниха стража на сицилианците, но той реагира блестящо и в двата случая.

През втората част Антонио Конте пусна в игра Емануеле Джакерини, Алесандро Матри и Фабио Куалярела. Първият се оказа човекът, който донесе победата за Старата госпожа.

В даденото от съдията продължение на мача именно Джакерини центрира отляво към задна греда, където Погба стигна до топката, елегантно я овладя и центрира към малкия пеналт. Андухар не излезе, за да пресече паса, топката стигна до Джакерини, който овладя на гърди и с шут с десния крак по земя прати топката в долния десен ъгъл на вратата.

Междувременно Наполи загуби като гост на Киево с 0:2. Головете за веронци паднаха преди почивката, когато се разписаха Драме в 13-та минута и Тереау в 43-та. Кошмарът за Наполи стана пълен, когато в 58-та минута Единсон Кавани пропусна да намали от дузпа.