Нефтохимик се наложи минимално над Видима Раковски

20:44
Пред около 500 зрители на стадион "Лазур" отборът на Нефтохимик победи Видима Раковски с 1:0 в последния мач от 14-тия кръг на "Б" футболна група и увеличи аванса си във временното класиране.

Нефтохимик е начело на шампионата с 31 точки, пред Раковски с 26 точки, Банско 1951 с 25 точки и Спартак Плевен с 25 точки. Единственият гол в мача падна 15-та минута, когато Живко Петков след отличен пас от Емануил Манев излезе сам срещу вратаря на гостите Николай Митев и не сгреши - 1:0 за Нефтохимик.

Ключовият момент в мача бе в 80-та минута, когато Петър Патев игра с ръка на голлинията на вратата на Нефтохимик. Той получи директен червен картон от главния съдия Драган Стойков, който отсъди и дузпа в полза на гостите от Севлиево. Ангел Русев изпълни дузпата, но вратарят на домакините Цветомир Цанков отби удара му.