Милан не се смили над закъсалия Лацио (видео)

23:40
Милан се поздрави с класическа победа при домакинството си на Лацио в среща от 27-ия кръг на италианската Серия "А". Римските орли играха почти цял мач в намален състав, след като още в 16-ата минута Антонио Кандрева получи директен червен картон.

Срещата започна лошо за отбора на Лацио. В 16-ата минута Антонио Кандрева остави римските орли в намален състав, след като спря непозволено откъсващия се Стефан Ел Шаарави и в резултат на това получи директен червен картон. Главният арбитър на двубоя Никола Рицоли можеше да маркира дузпа, но прецени, че нарушението е било извършено извън наказателното поле.

Росонерите материализираха численото си предимство на терена, след като в 40-ата минута Джампало Пацини се възползва от серия от грешки в противниковата отбрана и откри резултата, разписвайки се на празна врата. Малко преди почивката Кевин-Принс Боатенг пък покачи на 2:0.

И второто полувреме на срещата премина под диктовката на Милан. В 60-ата минута Пацини пресече подаване на Раду, след което напредна и с удар извън наказателното поле осигури класическо предимство на росонерите.

В 70-ата минута Ел Шаарави можеше да запише името си сред голмайсторите в мача, но изстрелът му мина встрани от вратата на римските орли. В оставащото време до края на срещата темпото на игра спадна, което не доведе до ново попадение.

Така Милан затвърди чудесното си представяне в последно време и измести Лацио от 3-о място във временното класиране на италианската Серия "А".

szólj hozzá: Milan vs Lazio 3:0 MATCH HIGHLIGHTS