Божинов избухна с два гола за обрат на Виченца

00:22
Валери Божинов вкара два гола за Виченца при победата над Гросето след обрат като гост. Двубоят от 28-я кръг на Серия "Б" приключи при резултат 2:1 за състава на българския нападател.

Първото полувреме приключи без отбелязването на попадение. Домакините откриха резултата в 71-та минута с гол на Дженаро Делвекио, а четири минути по-късно Валери Божинов изравни след изпълнение на дузпа.

Точно в 81-та минута срещата Божинов се разписа за втори път след асистенция на Франко Семиоли и така донесе успеха на тима си.

Тази победа изкачи Виченца на 19-то място с 28 точки, две над зоната на изпадащите.