Галатасарай обърна Ордуспор в уникален мач (видео)

22:41
Турският шампион Галатасарай постигна впечатляваща победа при домакинството си на воденият от Ектор Купер тим на Ордуспор. Лъвовете на Фатих Терим спечелиха последния двубой от 23-ия кръг не местния шампионат с 4:2, след като изоставаха с 0:2 до почивката. Така грандът от Истанбул затвърди лидерската си позиция в моментното класиране на Спор Тото Суперлиг.

Отборът на Ордуспор излезе напред в резултата в 15-ата минута след изключително куриозен автогол, който бе записан на сметката на Селчук Инан.

В самия край на първото полувреме гостите получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар, който бе превърнат в гол от румънския нападател Богдан Станчу.

Галатасарай обаче не се предаде и започна силно втората част на мача. В 58-ата минута Уесли Снайдер вкара първото си попадение за червено-жълтите със страхотно изпълнение и намали резултата на 1:2. 10 по-късно на сцената се появи топреализаторът на Галатасарай Бурак Йълмаз, който върна статуквото на терена. Само секунди след това Йълмаз донесе и пълен обрат за домакините, реализирайки втория си гол в срещата.

Крайното 4:2 бе фиксирано от Селчук Инан в 78-ата минута. Турският национал закри рецитала на "Тюрк Телеком Арена" с елегантно изпълнение извън наказателното поле на Ордуспор.

Суперзвездата в състава на Галатасарай Дидие Дрогба остана на терена 87 минути, но не успя да реализира гол.