Голаджия с тотална издънка от бялата точка (видео)

14:47
Голаджията на Порто Джаксон Мартинес стана за смях по време на мача с Рио Аве в събота, след като профука по елементарен начин дузпа, отсъдена в полза на драконите.

В 32-та минута колумбиецът стреля от бялата точка, като се опита да матира словенеца Ян Облак с изпълнение тип "Паненка". Вратарят не мръдна и просто улови топката, а Мартинес гледаше невярващо.

Вместо да се фрустрира от този провал, Джаксон се мотивира да покаже класата си и в даденото от съдията продължение на първата част той отново получи шанс да вкара от дузпа. Този път нападателят не сгреши, правейки резултата 1:1. 13 минути преди края на срещата пък именно Джаксон Мартинес донесе победата за Порто с второто си попадение в срещата.