Нюкасъл надви Мидълзбро и върна надеждата на \"Сейнт Джеймсис Парк\"

09:28
Нюкасъл победи Мидълзбро у дома с 3:1 в последен мач от 36-я кръг на Висшата лига и съхрани надеждите си за спасение. "Свраките" събраха 34 точки и се измъкнаха от зоната на изпадащите заради по-добрата си голова разлика от Хъл Сити, докато Боро остана с 31 и заема предпоследното 19-о място.

Двубоят започна кошмарно за тима на Алън Шиърър и още в 3-а минута Хабиб Бей си вкара нещастен автогол. Нюкасъл обаче отговори бързо и в 9-а минута след центриране от корнер Стивън Тейлър с глава изравни.

До края на полувремето "свраките" бяха по-активният отбор, но нови голове не паднаха.

В 71-а минута Обафеми Мартинс вкара за 2:1 в полза на домакините и попадението като че ли прекърши гостите. Петер Ловенкрандс засече центриране на Кевин Нолан и с хубав удар оформи крайното 3:1 в 86-а минута.