Суонзи разгроми Брадфорд и спечели Купата на Лигата (видео)

19:54
Суонзи Сити победи Брадфорд Сити с 5:0 на стадион "Уембли" и спечели турнира за Купата на лигата.

Воденият от Микаел Лаудруп състав не остави съмнение в превъзходството си и разгроми тима от Лига 2.

Още в 16-та минута отбраната на Брадфорд бе матирана. При една контраатака на лебедите Мичу шутира по земя към долния ляв ъгъл на Мат Дюк. Стражът плонжира и изби топката, но при добавката Нейтън Дайър не сбърка.

Мичу не пропусна да продължи головата си серия с екипа на Суонзи и пет минути преди почивката той удвои преднината на лебедите с премерен удар, попаднал в долния ляв ъгъл.

В самото начало на втората част добре познатата комбинация Мичу-Дайър сътвори ново попадение за тима от Висшата лига. Испанецът асистира за Дайър, който с параболичен удар прати топката в десния ъгъл на Дюк.

Кошмарът за вратаря на Брадфорд продължи в 58-та минута, когато Дюк фаулира Дайър в наказателното поле, получи червен картон, бе изгонен, а лебедите получиха право да изпълнят дузпа. Джонатан Де Гузман бе точен и резултатът набъбна до 4:0.

Краят на мача бе белязан с ново попадение на Де Гузман, който засече центриране отдясно на на Ранхел и не остави шанс на резервния вратар на Брадфорд МакЛаухан.

С този си успех Суонзи влезе в историята на надпреварата, тъй като това е най-голямата победа, постигнаха във финал на турнира за Купата на Лигата. Това бе и първият голям трофей в стогодишната история на лебедите.

Състави:

Брадфорд: Дюк, Дарби, МакАрдъл, МакХю, Гууд, Дойл, Аткинсън, Джоунс, Томсън, Хансън, Уелс; Резерви: Дейвис, МакЛаухин, Хайнс,  Рейвънхил, Рийд, Конъл, Търгът

Суонзи: Тремел, Уилямс, Ранхел, Дейвис, Де Гузман, Раутлидж, Дайър, Ки, Бритън, Ернандес, Мичу; Резерви: Монк, Ламах, Тиендали, Ворм, Шехтер, Муур, Аугустейн