Сошо изненада и Рен

19:57
Отборът на Стад Рен получи тежък удар върху амбициите си да придобие право на участие в европейските клубни турнири, след като завърши наравно 2:2 като домакин на Сошо. Така червено-черните останаха на 4 точки от позициите, гарантиращи безусловно излаз към клубните надпревари на Стария континент.

Гостите откриха резултата в 21-ата минута чрез нападателя Джовани Сио, но малко по-късно Джон Бой възстанови равенството. В 56-ата минута лъвовете отново излязоха напред в резултата след попадение на младия бранител Себастиен Корчиа. В самия край на срещата пък Жан Макун оформи крайното 2:2 и донесе точка на Рен.

С това равенство Сошо, който в миналия кръг надигра лидера Пари Сен Жермен с 3:2, се отдалечи на 4 точки от зоната на изпадащите.