Байерн отнесе Вердер с 6:1 (видео)

18:54
Отборът на Байерн Мюнхен постигна 6 поредна безапелационна победа в немската Бундеслига, след като унищожи Вердер Бремен с 6:1 на "Алианц Арена".

Баварците откриха резултата в 25-ата минута чрез Ариен Робен, а 5 по-късно Хавиер Мартинес се разписа за моментното 2:0 до почивката. В началото на второто полувреме Теодор Гебре Селасие си отбеляза автогол и резултатът набъбна на 3:0 в полза на момчетата на Юп Хайнкес. Секунди по-късно Марио Гомес вкара четвърти гол за домакините. Бременските музиканти все пак успяха да отговорят на съперниците си. В 58-ата минута Кевин де Брюн намали на 1:4, но в края на срещата Байерн стигна до нови две попадения във вратата на докерите чрез Франк Рибери и Марио Гомес.

Така мюнхенци увеличиха преднината си на върха на таблицата на цели 18 точки пред действащия шампион Борусия Дортмунд, който утре гостува на Борусия Мьонхенгладбах.

szólj hozzá: Bayern vs Werder Bremen 6:1 GOALS HIGHLIGHTS

В друг зрелищен мач от кръга Хановер 96 надделя над Хамбургер с категоричното 5:1. Аугсбург спечели домакинството си на Хофенхайм с 2:1, а двубоите Щутгарт - Нюрнберг и Майнц 05 - Волфсбург приключиха при резултат 1:1.