Левски с класика над Видима Раковски

18:05
Левски победи Видима-Раковски с класическото 3:0, в контролна среща, която се игра на "Герена". Базил Де Карвальо бе точен за „сините” в 9-та и 21-та, а Крачунов от гостите си отбеляза автогол в 74-та минута.

Левски започна мача с Пламен Илиев на вратата, двойката централни защитници бе Йордан Милиев и Димитър Везалов, а като крайни защитници Дъстли Мюлдер отдясно и Нуно Пинто отляво. Като вътрешни халфове действаха Станислав Ангелов и Стефан Велев, по крилата Кристовао Рамос отдясно и Гари Родригес отляво, а Владимир Гаджев бе зад нападателя Базил Де Карвальо.

В 4-та минута удар на Базил Де Карвальо мина високо над вратата на Митев. Три минути по-късно Гаджев центрира от корнер, след което Милиев стреля с глава, но в страни от вратата на Видима Раковски.

В 9-та минута Левки поведе с 1:0. Кристовао Рамос центрира от корнер, след което Базил де Карвальо засече топката с глава и я прати в горния ляв ъгъл във вратата на Митев. В 14-та минута отличен пробив на Гари Родригес по левия фланг, завърши със силен шут, но топката премина в страни от вратата на гостите.

В 16-та минута Гаджев изпълни пряк свободен удар, топката срещна ръката на футболист на Видима от стената, след което съдията Мартин Стоименов отсъди дузпа. Базил Де Карвальо изпълни дузпата, но стреля над напречната греда в аут. Четири минути по-късно Гаджев подаде хитро към Родригес, холандеца овладя топката с пета и стреля от малък ъгъл, но в страни от вратата на Видима.

В 21-та минута Левски поведе с 2:0. Рамос проби по десния фланг, след което центрира в наказателното поле на Видима, където Де Карвальо скочи най-високо и отбеляза с глава. Четири минути преди края на първата част добра комбинация между Гари Родригес и Базил де Карвальо изведе холандеца в наказателното поле, но той не успя да реализира от малък ъгъл.

В 51-та минута Левски изпълни корнер, топката бе избита, след което Стефан Велев стреля от въздуха, но високо над напречната греда. В 74-та минута Илиян Йорданов центрира в наказателното поле на Видима, след което Стефан Крачунов си вкара ефектен автогол, като прати топката под напречната греда – 3:0 за Левски.

Десет минути преди края на мача Христо Йовов стреля от фаул, но топката срещна левия стълб на вратата на Видима. Малко след това Орлин Старокин центрира в наказателното поле на Видима, след което Радослав Цонев стреля с глава, но изпрати топката в аут. В последната минута на мача след хубав пробив Борислав Цонев излезе сам срещу Митев, но прати топката високо над вратата.

ЛЕВСКИ - ВИДИМА-РАКОВСКИ 3:0

1:0 Де Карвальо 9
2:0 Де Карвальо 21
3:0 Крачунов 74-авт.

ЛЕВСКИ: Пламен Илиев (46-Михаил Иванов), Дъстли Мюлдер (77-Радослав Цонев), Йордан Милиев (75-Даниел Димов), Димитър Везалов (75-Ромен Ели), Нуно Пинто (68-Орлин Старокин), Станислав Ангелов (68-Роман Прохазка), Стефан Велев (77-Борислав Цонев), Кристовао Рамос (75-Милен Василев), Владимир Гаджев (61-Рене Михелич), Гари Родригес (61-Илиян Йорданов), Базил де Карвальо (75-Христо Йовов)

ВИДИМА: Митов, Василев, Минков, Крачунов, Иванов, Стойков, Коларов (46-Ангелов), Стойчев, Кожухаров, Русев, Любенов