Шампионите надвиха Спартак Москва

19:55
Отборът на Лудогорец победи Спартак Москва с 2:1 в контролна среща, играна в Естепона, и по този начин записа първи успех по време на зимната си подготовка.

Шампионите на България допуснаха пет поражения в досегашните си контроли на испанска земя, но днес успяха да запишат престижна победа.

Двубоят отлично за възпитаниците на Ивайло Петев, които поведоха още в петата минута чрез полузащитника Станислав Генчев. Точно преди почивката руският тима изравни при спорни обстоятелства. Ананидзе изпълни свободен удар близо до наказателното поле на Лудогорец преди съдийски сигнал, което свари изненада Урош Голубович и топката влезе във вратата, пазена от него. Орлите протестираха бурно, но все пак главният рефер зачете попадението.

Все пак българският отбор стигна до успеха, благодарение на гол на Роман Безяк в 58-та минута, а малко преди края Мирослав Иванов направи сериозен пропуск, за да направи 3:1.