Уигън вкара четири на териерите и отива на четвъртфинал (видео)

20:43
Уигън се класира за четвъртфинал в турнира за Купата на Англия за първи път от 26 години насам, след като разгроми Хъдърсфийлд от лига Чемпиъншип с 4:1 като гост. В следващия етап от турнира Уигън, който е предпоследен във Висшата лига, ще гостува на победителя от двойката Олдъм- Евертън.

Гостите решиха изхода от мача още до почивката, когато поведоха с 2:0, а 56-ата авансът им вече беше от три гола. Калъм Макманамън откри резултата в 31-ата минута, а в 40-ата Аруна Коне увеличи на 2:0, след като преди това подаде за първия гол.

Шотландският полузащитник Джеймс Макартър направи 3:0 11 минути след началото на второто полувреме, а Лий Новак върна едно попадение с глава след центриране на Адам Клейтън. Грешка в защитата и излизане сам срещу вратаря от Аруна Коне доведе до четвърти гол в мрежата на Хъдърсфийлд, 19-и във второто ниво на английския футбол.