Палермо се измъкна от дъното след равенство с Киево

21:44
Палермо измъкна 1:1 срещу Киево във Верона в мач от 25-ия кръг на италианското футболно първенство. Възпитаниците на Алберто Малезани останаха без победа в калчото от почти три месеца в последните си 11 мача, но с 19 точки се измъкнаха от дъното и вече са предпоследни. Домакините пък се изкачиха на 11-о място с 29 точки.

Новото попълнение в състава на гостите Мауро Формика откри резултата в петата минута с хубав удар по диагонала. Той се възползва от лошо изчистена топка от защитника на веронци Франческо Ачерби и прати топката в долния десен ъгъл, за да реализира първия си гол в италианския футбол, след като беше привлечен под наем от английския втородивизионен Блякбърн през януарския трансферен период.

Френският нападател Сирил Терео изравни в 55-ата минута от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Сантиаго Гарсия в наказателното поле. Киево обаче не успя да стигне до обрат и остана само с една победа в последните си шест мача в първенството.

Палермо остана единственият тим в Калчото без успех като гост от началото на сезона.