Николай Димитров избухна с хеттрик за Самсунспор срещу Ризеспор (видео)

16:00
Българският полузащитник Николай Димитров се развихри при категоричната победа на своя Самсунспор срещу Ризеспор.

Бившият футболист на Левски реализира хеттрик за червените, които спечелиха черноморското дерби от 22-ия кръг на турската втора дивизия с 4:0. 25-годишният халф откри резултата още в 6-ата минута, а 12 по-късно удвои преднината на тима си. В началото на второто полувреме Муса Йълмазер покачи на 3:0. В 71-ата минута Димитров отново се появи на сцената, оформяйки своя хеттрик и крайното 4:0 в полза на Самсунспор.

С този успех Самсунспор взе глътка въздух в борбата за оцеляване и се изкачи на 13-о място във временното класиране с актив от 25 точки, на 4 от зоната на изпадащите. Ризеспор пък остана на 4-а позиция с 36 пункта.