Шампионът Атлетико пред отпадане, драми в Лондон и Германия

00:07
Рубин шокира Атлетико Мадрид в Испания, побеждавайки с 2:0. Така носителят на трофея в Лига Европа е пред отпадане.

Карадениз откри за руснаците в 6-тата минута, а в добавеното време на мача испанецът Орбаиз попари дюшекчиите, оформяйки крайното - 0:2. В 45-тата минута гостите останаха с човек по-малко на терена, но това не ги притесни и записаха ценен успех.

Интер също победи с 2:0 Клуж. Паласио на два пъти бе точен за домакините. Успех с 2:0 пред собствена публика постигна и Базел в срещата с Днепър.

Нюкасъл и Металист Харков не си отбелязаха гол, а Тотнъм се наложи с 2:1 като домакин над Лион с победно попадение на Бейл в 90-тата минута.

Щутгарт и Генк завършиха наравно 1:1 в Германия (Плет е точен за белгийците в последната минута), а отново на немска земя Борусия Мьонхенгладбах и Лацио направиха зрелищно 3:3 - 3 дузпи за немците (реализирани две) и един червен картон за италианците в мача. Изравнително попадение за Лацио в 90-тата минута и 2 гола за Борусия между 84-тата и 88-мата минута.