Славия победи 3-я в Румъния

19:35
Славия спечели с 2:1 срещу намиращия се на трето място в румънското първенство отбор на Васлуй в поредната си контролна среща в Анталия.

Още в петата минута на двубоя, игран при силен вятър в турския курорт, Галин Иванов беше съборен в наказателното поле на румънците и Павле Попара изпълни отсъдената дузпа. При удара на сърбина вратарят на Васлуй отби топката, но при последвалата добавка полузащитникът на белите откри резултата.

Превъзходството на българския отбор продължи и след почивката. В 55-ата минута Петър Димитров вкара втория гол в срещата. При хубава многоходова атака на Славия топката достигна до Галин Иванов, който центрира и Петър Димитров направи резултата 2:0 със силен удар от въздуха.

В края на двубоя румънците достигнаха до почетен гол след изпълнение на дузпа. Пет минути преди последния съдийски сигнал Филип Филипов направи нарушение в наказателното поле и при последвалия 11-метров наказателен удар Васлуй реализира
попадение.

Неофициален дебют за Славия направи новото попълнение Антонио Ливраменто, който преди няколко дни прекрати договора си с Берое. Българският национал Живко Миланов не беше в титулярния състав на Васлуй.

Следващата приятелска среща на Славия е в неделя срещу руския елитен Терек Грозни.

Състав на Славия: Петков, Филипов, Желев, Златков, Р.Димитров, Янчев, Попара, Сандански, П.Димитров, Г.Иванов, Антонов (през второто полувреме в игра влязоха Генев, Василев, Ливраменто, Васев, Атанасов).