Челси с трудна победа в Прага (видео)

21:46
Челси победи с 1:0 като гост Спарта Прага в 1/16-финален сблъсък от Лига Европа. Успехът на сините дойде след гол на Оскар 8 минути преди края на срещата. По този начин момчетата на Рафа Бенитес имат аванс преди реванша.

Още в 7-мата минута Азар пропусна да изведе лондончани напред в резултата. Домакините отговориха с 2 много сериозни възможности за гол, открили се пред Лафата. Нападателят на Спарта нямаше късмет в завършващата фаза в 15-тата и 31-вата минута. Торес също се отчете с пропуск в 35-тата минута и така двата тима се оттеглиха при нулево равенство на почивката.

Началото на второто полувреме не бе много динамично и чак в 70-тата минута Лампард създаде напрежение пред вратата на чехите. Домакините отвърнаха с опасен изстрел в 79-тата минута.

Челси успя да намери път към мрежата в 82-рата минута, когато Азар и Оскар осъществиха отлична комбинация и бразилецът, който преди секунди бе влязъл на терена, завърши резултатно - 1:0 за лондончани. До края на мача Торес можеше да удвои преднината на отбора си, но не сполучи и така островитяните имат гол аванс преди реванша.

Състав на Челси: Чех, Аспиликуета, Иванович, Кейхил, Бертран, Рамирес, Лампард, Азар , Марин, Торес, Мата

Състав на Спарта: Ваклик, Свеждик, Хубс, Запоточни, Матейовски, Хусбауер, Крежчи, Холек, Вача, Лафата, Кадлец

petarata
15.02.2013 17:13

Тука са започнали да разказват кой колко положения имал в мача на риал артрит и манафите мен какво ме грее това и двата ги мразя .
Челси победи и това е тежест за хейтърите който нямат какво да кажат и вадат стари факти .

ganef
15.02.2013 14:57

тука пак има повече мнения на други отбори отколкото на Челси !!! А бе гледаите си отборчетата и не са обясняваите много е !!! Манафите да не са обясняват много също съм им казал,ами да си гледат идиотското отборче. Колкото до мача много слаба игра незнам защо така,ЛЕ като цяло англииските отбори нещо не се представят много на ниво така като гледам*smile*

headhunters
14.02.2013 23:19

Тоя мач колкото и безидеен да беше, пак беше по интересен от мача на юнайтед.. те горките минаха 5 пъти центъра, да не говорим , че през по-голямата част от мача РЕАЛ играеха на 1 врата.. те тия 11 човека в защита и после на нас ще викат " автобус", то ако ние сме такива.. те трябва да са тролейбусище.. 30 положения и се разминаха пак..

Addydas
15.02.2013 14:14

Реал мадрид имаха 23 голови положения ние 15 бус- дааааааааааа... Де Хея нямал 8 спасявания? Колко пъти садва точно Челси кажи ми? Ооо и май пропусна факта, че преди гола на Роналдо топката беше напуснала очертанията на терена(от Йозил) и трябваше да има тъч за Юнайтед или пък когато Евра се откъсваше сам с/у вратаря оня Варан ли е гущер ли е нз го задържа и после го ритна- това ако не е червен картон то не знам кое е..*beer**beer*

headhunters
15.02.2013 00:11

хахахаха, не просто ми беше интересно да гледам как играят 2 отбора, отколкото вашия мач, който се игра на 1 врата, я кажи колко пъти минахте центъра? 5 или по-малко *lol* , я кажи ако РЕАЛ си бяха вкарали някои от положенията и на ДЕ геа не му беше ден да направи 8 спасявания ( колкото няма за цялата си кариера ) с какъв резултат щяхте да си отидете? Още повече да не говорим за гола ви , който дойде срещу несъществуващ корнер , да не говорим и вашето рамо в рамо, за юнайтед удар в гърба е рамо в рамо, ама като докоснат техен играч и искат червени картони, ей уникати сте повечето смешни фенчета на жалкия отбор ( с малки изключения ) , мамини сладури *lol* и затягайте тролейбуса на реванша , че ако Реал имат пак 30 положения тоя път няма да се разминете само с 1 гол, не всеки ден е велик ден *blush*

gang_related
14.02.2013 23:30

Ем така е.. Лига Европа ви е по интересна на вас от Челси разбирам те! ХАХАХАХАХА

petarata
14.02.2013 23:06

Тоя Johan Cruyff е един от най-големите хейтъри седейки по цял ден се чуди каква простотия да скапъли за да се почувства важен и оригинален .
Голям тъпак

velkobg123
14.02.2013 22:39

Направих си труда да прочета всички коментари и не мога да повярвам колко елементарни хора има. Не разбирам защо трябва да хейтвате и да обиждате Челси и феновете му. Направиха една скромна победа и вече се започва. ,,Шампион на европа" и разни други обиди. Наистина не играха много добре, но все пак спечелиха. И между другото никой няма да помни след 10-15 години как са станали Челси шампион на Европа, а ще помнят само победата.

JlicionE
14.02.2013 22:23

За фенчетата на манафите...тоя дето ми е на снимката на олд трафорд ша ва спука!!!!

petarata
14.02.2013 22:09

Защо фенове на манафите са най-активни тука ми е чудно ?!

respect_kn
14.02.2013 22:05

Абе за какво съм им на тия съдиите на гол линята палките ?

14.02.2013 23:07

На базата на какво правиш това глупаво заключение слабоумнико ?

JlicionE
14.02.2013 22:22

хахахахаха кво ще смажете ве мишкии...Аякс 1-2 Челси , Челси 2-0 Аякс така ще свършат..

14.02.2013 22:21

Че какво му е интересното? Ще ви смажем.

14.02.2013 22:20

на реванша в манчестър...Реал ще бие с 1-2 и манафите ше мълчат...само трай и гледай *wink*

lampzz
14.02.2013 22:11

Да там поне съдията ще ви помага както с/у Челси *smile* !

Strraxo
14.02.2013 22:06

Да ни изрита бе поне те са достоен отбор не са като Норцеланд Шахтиор.. ИМаме мач на Олд Трафорд стегни се

Deadly_teams

Реал да ни изрита ? :Д голям виц, реал си отива, надали на Олд трафорд няма да вкараме минимум 2 гола. Независимо кой е съперника, та ние на Етихад 3 вкарахме на "уж" най-силната защита във ВЛ.

lampzz
14.02.2013 22:02

Ще ми е кеф за такива като теб след като Реал ви изрита от ШЛ !

I_Love_Juventus

Браво челсари, да ви е честита победата! *thumb_up* Носите ми 18.5 точки, честито и на останалите печеливши! *beer*

Double_De
14.02.2013 21:57

За какво да се пънем бе хейтъри. Минимална победа без зор и без хабене на сили, какво повече да искаме *wink* Дори и да не бяхме били на моста щяхме да ги скъсаме. Много ми е смешно хора които си нямат хал хабер от футбол да се правят на интересни *joking**lol**joking*

JlicionE
14.02.2013 21:56

Все още нищо не е решено...1 гол си е 1 гол...не бива да ги подценяваме...всичко може да стане...

panew
14.02.2013 21:51

Доволна победа, общо взето не беше много интересен мач. Нямаше го импулса и желанието, но пък добра пестелива победа. Честито.

cheman
14.02.2013 21:41

на мен ли така ми се струва или Спарта направиха 4 смени и позволено ли е ?

Danskrastev
14.02.2013 21:40

Айде манафите да умират от яд !!!! гадни манафчета после не се чудете защото отношението към вас е такова пълни нещастници !!!

14.02.2013 22:04

Хайде да не обиждащ, че мога много победи да ти изредя, както и да е честито на челси общо взето пестелива победа каквато и трябва да бъде с оглед на многото мачове, сравнение м/у Челси и МЮ не може да има този сезон, Манчестър ги превъзхожда по всички показатели(говоря за тези които сравняват челси с юнайтед). А на Иванреалмадрид мога да му кажа, че още го е яд за вчера, че не биха ами Дъртия ги надви тактически отвсякъде, ПС: не ми се оправдавайте със съдийте това е ШЛ, той даже донякъде може и да е спасил мадрид, не се знаеше какво щеше да последва от корнера, който щеше да се изпълни.

Danskrastev
14.02.2013 21:52

Хахха 8 години само това знаете не всички гледат парата малки пишлеме някой стават фенове и на футбола така че гледай си парите и по-малко злоба към другите отбори и фенове заедно с отаналите манафи !

14.02.2013 21:44

Не вие сте хейтари по рождение заедно с дъртата свиня Фърги хейтвайте си пробелама си е ваш само злоба бълвате навсякаде !!!

JUVE_BEST_CHAMP

Челси са същите смешници,като Лузърпул дето и един гол не могат да вкарат.

Хахахахах Ювентус за тия години направиха много неща,вярно бяха в серия Б,но миналата год.станаха шампиони на Италия,апък Ливърпул,ако отбаднат от ВЛ повече не могат да се върнат.*joking**joking*

scouser_pool
14.02.2013 21:35

Абе ей смешник , почваш да ме дразниш , Ювентус какво направиха като играха в ЛЕ , единия сезон Фулъм ги унижиха с 4:1 , другия отпаднахте в групата фаза без победа за сметка на Лех Познан , хаха , кво се правиш на интересен само!

chelsealondonfc
14.02.2013 21:34

Aйде млъкни бе никой не те е карал да пускаш еврофутбол!

drogba_fen_91

Няма да пусне Оскар, дето играе супер в евротурнирите..

darklight
14.02.2013 21:26

Отвратително скучен мач! Флегмата Торес дано се контузи да не се налага да го гледаме повече. Къде си, Дрогбааа?

14.02.2013 21:24

Гледай го, смени Марин, най-добрия от Челси за Бенаюн...

makareN
14.02.2013 21:16

Дано Спарта ги накаже тия сини боклуци*vicious*

ForeverCFC
14.02.2013 21:22

Те го направиха ама ае да мълча , нали съм фен на късметлийския отбор *lol**lol**lol*

Danskrastev
14.02.2013 21:19

Дано Реал да ви разпорят насред театъра на изгъзиците !!!!

petarata
14.02.2013 20:58

Мда очаквано се влачим и играем без грам желание и мотивация .
Нищо неочаквано до тук - смехотворни прояви на Торес > липса на такива , Мата и Азар незнаят къде се намира , Рамирес си мисли ,че е във махалата и бие колкото се може по-нагоре , Марко Марин единствено прави нещо смислено .

14.02.2013 21:00

Ами нормално е все пак миналата година спечелихме ШЛ,а сега изведнъж паднаха на по-ниско ниво*sad*

Ще отстраните,ама друг път !!!

нека бе , нека се паднем с тях, ще се радвам да отстраним силен съперник по-рано в турнира

14.02.2013 19:57

Само да не се паднете с Атлетико Мадрид,защото Фалкао пак ще ви изложи !!!