Защитник на Барса пропуска и двата финала на отбора

10:24
Защитникът на Барселона Ерик Абидал няма да играе в двата финала на своя отбор, в Шампионската лига и Купата на Краля, след като получи втори червен картон в рамките на пет дни.

Френският бранител беше изгонен през втората част в полуфинала от Шампионската лига срещу Челси в сряда, заради нарушение срещу Никола Анелка. Каталунците и с 10 човека стигнаха до краен успех срещу домакините от Лондон, с изравнително попадение на Андрес Иниеста в допълнителното време на мача на "Стамфорд Бридж". Снощният червен картон на Абидал срещу Виляреал обаче струваше много по-скъпо на отбора. Барселона беше на път да си осигури титлата в Примера дивисион и водеше с 3:1 12 минути преди края, когато Абидал повали Нихат в наказателното си поле. Последва дузпа, която Фернандес реализира успешно, а в последната минута Виляреал изравни резултата - 3:3. Сега Барселона се нуждае от една точка в оставащите си три мача, за да триумфира с титлата.

Червеният картон на Абидал го вади автоматично от финала за Купата на Краля срещу Атлетик Билбао в сряда.