Литекс с минимален успех над Марибор

17:25
Литекс победи словенския Марибор с 1:0 с гол от дузпа в контролен мач по футбол, игран по време на подготвителния лагер на двата отбора в Турция.

През първото полувреме Литекс доминираше, като в основата на повечето атаки бе футболист номер 1 на България за 2012 година Георги Миланов. В 18-та минута след самостоятелен пробив Георги Миланов стреля от границата на наказателното поле, но топката мина близо до лявата греда.

В 25-та минута Илия Миланов получи контузия и напусна терена, а Христо Стоичков пусна на неговото място Емил Грозев. В 61-та минута при поредната атака на ловчанлии Момчил Цветанов центрира в наказателното поле на Марибор и словенски защитник спря топката с ръка. Главният съдия Мюмюн Ахмед от Турция посочи веднага бялата точка, а Георги Миланов бе точен при дузпата - 1:0 за Литекс.

Някъде към 70-та минута на мача Христо Стоичков изцяло промени състава, като на терена се появиха доста млади футболисти на Литекс.

Старши треньорът на Литекс /Ловеч/ Христо Стоичков започна със следния стартов състав:
Илко Пиргов, Васил Божиков, Страхил Попов, Илия Миланов, Николай Бодуров, Жуниор, Армандо Ваюши, Симеон Славчев, Георги Миланов, Небойша Йеленкович, Момчил