Ботев бе разгромен с 1:7 от Слован Либерец

17:13
Ботев Пловдив допусна тежка загуба с 1:7 от чешкия шампион Слован Либерец в контролна среща, играна днес в Ларнака (Кипър).

Възпитаниците на Ярослав Силхави, които през този сезон се представят колебливо и заемат деветото място в класирането на чешкия шампионат, откриха резултата в 24-ата минута. Радослав Ковач намери с дълъг пас пред наказателното поле Мартин Фридек,
който с едно докосване изведе Михаел Рабушич сам срещу Росен Андонов и нападателят на чехите прати топката в мрежата. След половин час игра Владимир Коуфал проби от дясно и
подаде в пеналта на непокрития Ондржей Кушнир, който с остър удар по тревата направи 2:0.

Пет минути след почивката след контраатака Рабушич получи топката в наказателното поле и с изстрел по тревата прати топката в долния ляв ъгъл на резервата Филип Димитров.
Десетина минути по-късно след нова бърза атака Давид Павелка се озова в изгодна позиция и със силен шут под плонжа на Димитров направи 4:0.

В средата на втората част влезлият като резерва сенегалски нападател Мустафа Ндиайе вкара пети гол, след като прехвърли вратаря на българите с удар от 25 метра. В 72-ата минута Тодор Неделев намали за Ботев от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Хабиб Бамого в наказателното поле. В 83-ата минута Йозеф Шурал вкара хубав гол с удар от въздуха след подаване в пеналта на пловдивчани. Три минути по-късно друга резерва Лубош Хушек оформи
крайното 7:1 от дузпа, отсъдена за нарушение на Йордан Христов в наказателното поле.

Ботев Пловдив - Слован Либерец (Чехия) - 1:7 (0:2)

Голмайстори: 0:1 Михаел Рабушич 24, 0:2 Ондржей Кушнир 30, 0:3 Михал Рабушич 50, 0:4 Давид Павелка 62, 0:5 Мустафа Ндиайе 67, 1:5 Тодор Неделев 72-дузпа, 1:6 Йозеф Шурал 83, 1:7 Лубош Хушек 86-дузпа

Съставът на Ботев Пловдив: Андонов (46-Филип Димитров), Перейра (69-Иршак), Рахов (61-Спрокел), Грънчаров (46-Айтов), Енрике (69-Минев), Христов, Огнянов (69-Костов), Павлов
(69-Галчев), Неделев, Луис Педро (69-Цветков), Вандер (46-Бамого)