Челси превзе \"Емирейтс\" с четири гола и прагматичен футбол

19:54
Челси победи Арсенал на "Емирейтс" с 4:1 в лондонското дерби от 36-я кръг във Висшата лига. "Артилеристите" атакуваха през целия мач и създадоха много положения за гол, но не успяха да реализират шансовете си за разлика от "сините", които по най-добрия начин се възползваха от грешките на противника.

Мениджърите на двата отбора Арсен Венгер и Гуус Хидинк демонстрираха много добро настроение и приятелски отношения преди началото на двубоя, явно освободени от напрежението и примирени с факта, че доиграват сезона.

Срещата започна с натиск на Арсенал и "топчиите" пропуснаха няколко чудесни шанса за гол. В 28-а минута обаче топката се озова в тяхната врата след центриране от фаул и удар на защитника Алекс с глава. "Артилеристите" продължиха да доминират, но в 39-а минута Никола Анелка с шут по земята за втори път прониза Лукаш Фабиански.

Така Челси се оттегли с два гола аванс на почивката, а второто полувреме започна чудесно за "сините", въпреки че отново Арсенал нападаше и създаваше проблеми за бранителите на гостите. Коло Туре си отбеляза нещастен автогол в 49-а минута и резултатът стана 3:0 за тима на Гуус Хидинк.

"Топчиите" не се отказаха да търсят гола, но Франсеск Фабрегас пропусна от добра позиция, а след това Жосе Босингва имаше шанс за четвърти гол в полза на Челси, но би над вратата.

В 70-а минута Никлас Бендтнер с глава след центриране направи Петър Чех безпомощен. Арсенал опита да обърне мача, но допусна нов гол в собствената си врата, дело на Флоран Малуда в 86-а минута. Преди това Емонуел Адебайор имаше претенции за дузпа, но съдията остана безмълвен.

Стартовите състави на двата отбора:

Арсенал: Фабиански, Гибс, Силвестър, Туре, Саня, Сонг, Насри, Диаби, Фабрегас, Уолкът, Ван Перси

Челси: Чех, Коул, Алекс, Тери, Босингва, Микел, Есиен, Лампард, Малуда, Анелка, Дрогба