Лил удари Лион като гост

08:50
Пред 30 000 зрители на своя стадион Лион претърпя тежка загуба в битката за шампионската титла на Франция, отстъпвайки в мач от 24-тия кръг на френското футболно първенство на Лил с 1:3. Това е втора поредна загуба на Лион след изненадващото поражение в миналия кръг със същия резултат от Аячо.

Централният защитник на гостите от Лил - Орелиен Шеджу, откри резултата с глава в 28-та минута след изпълнение на ъглов удар. В последната минута на първото полувреме Флоран Балмон направи 2:0 за Лил след отличен пас на Димитри Пайе. Двата отбора си размениха по един гол от дузпи през второто полувреме.

Първо Саломон Калу бе точен от бялата точка в 50-та минута и резултатът стана 3:0 за Лил, а в 57-та минута, също от бялата точка, Лисандро Лопес вкара почетния гол за Лион.

Така Пари Сен Жермен, който в първия мач от кръга в петък победи Бастия с 3:1, е начело във временното класиране на френското футболно първенство с 51 точки, следван от Лион - 45 точки, Марсилия - 43 точки, и др.