Твенте и Михайлов с равенство срещу Цволе

20:27
Твенте с Николай Михайлов на вратата завърши наравно 1:1 при гостуването на Цволе в среща от 22-ия кръг на холандското първенство.

Българският национален вратар се представи на ниво и на няколко пъти спаси опасни удари. Твенте поведе с гол на Душан Тадич в 11-а минута. Шест минути по-късно Михайлов спаси сигурен гол след удар на Бенсон с глава. 10 минути преди края на срещата съдията отсъди дузпа в полза на Цволе за извършено нарушение от страна на Фер. За оспорване на съдийското решение Николай Михайлов получи жълт картон.

Дени Авдич беше точен от бялата точка и изравни резултата. В 89-ата минута българският страж отново направи добро спасяване и запази равенството. Твенте остава на 4-то място във временното класиране с 43 точки след отборите на ПСВ 47, Аякс и Фейенорд по 44 точки.