Киево спъна Интер и отложи развръзката в Калчото

17:55
Интер пропусна да направи решителна крачка към титлата и завърши 2:2 при гостуването си на Киево в мач от 35-я кръг на Серия А. Тимът на Жосе Моуриньо на два пъти повеждаше, но допусна изравняване и пропусна възможността да триумфира със Скудетото още днес при победа на Ювентус над Милан.

Ернан Креспо откри за "нерадзурите" още в 3-а минута, но Микеле Марколини изравни за домакините в 27-а. До почивката нови голове не паднаха, но през втората част Марио Балотели в 64-а минута направи резултата 2:1 в полза на Интер. Девет минути по-късно обаче, Лусиано вкара за борбения тим на Киево и отложи празненствата на гостите.

С голове на Стеван Йоветич в 11-а и Лучиано Заури в 90-а минута, Фиорентина спечели изключително ценна победа с 2:0 при гостуването си на Катания и се утвърди на 4-а позиция в класирането.