Хамбургер нанесе тежък удар на Дортмунд (видео)

19:08
Хамбургер разгроми Борусия Дортмунд с 4:1 в среща от 21-ия кръг в Бундеслигата като гост и позволи на Байерн Мюнхен да увеличи аванса си на върха по-късно днес. Баварците приемат Шалке 04 и имат 51 точки, с 12 пред Дортмунд, които остават на 2-о място. С този успех Хамбургер събра 31 точки и се нарежда на 5-а позиция.

Полският нападател на домакините Роберт Левандовски откри резултата в 17-ата минута, което беше негов 13-и гол от началото на сезона, нареждащ го на 3-о място при стрелците. Гостите обаче веднага отвърнаха на удара и направиха пълен обрат чрез латвиеца Артьомс Рудневс и корееца Хюн Мин-Сон, разписали се в 18-ата и в 26-ата минути. В 31-ата минута Левандовски получи директен червен картон заради брутално влизане в краката на Пер Скиелбред.

След този момент гостите от северното пристанище не изпуснаха нито за миг инициативата и Рудневс направи 3:1 в 62-ата минута, прокарвайки топката през краката на Роман Вайденфелер. Марко Ройс можеше да върне интригата в една ситуация, но стражът на Хамбургер Рене Адлер спаси майсторски. Малко по-рано Джефри Брума от Хамбург беше отстранен с червен картон заради фаул срещу Ройс, а в последните минути на мача кореецът Сон оформи крайното 4:1.

Със същия резултат спечели пак като гост и Вердер Бремен при визитата си на Щутгарт. Зелените се изкачиха над зоната на изпадащите с два гола на Мехмет Екиджи, който се разписа в 34-ата и в 74-ата минути. Аарън Хънт в 61-ата и Кевин де Брюин в 92-ата оформиха успеха на Вердер, а Ибрахима Траоре вкара за Щутгарт в 50-ата. Преди срещата двата отбора бяха в близки позиции, като Вердер вече има 28 точки и се нарежда на 11-о място, докато Щутгарт е 14-и с 25.

Байер Леверкузен пропусна възможността да се върне на 2-ото място в Германия, след като завърши 3:3 при визитата си на Борусия Мьонхенгладбах. Гостите от Леверкузен бяха напред с 3:2 три минути преди края, но Патрик Херман донесе точката на Гладбах. Байер има 38 точки на 3-ото място, а домакините са с 30 на 7-а позиция.